Search
TOP
Detaylar – Kod Ödülleri Eğitim Oyunu Geliştirme Yarışması
14104
page-template-default,page,page-id-14104,eltd-core-1.2.1,awake-ver-1.4.1,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-simple,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-left,eltd-light-header,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,eltd-side-menu-slide-from-right,elementor-default,elementor-page elementor-page-14104

KOD ÖDÜLLERİ NEDİR?

KOD Ödülleri, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminde matematik ve fen bilimleri alanlarında bilgi teknolojilerinin ve bu alandaki öğrenme teknolojisinin önemini vurgulamak, kişilere ve kurumlara katma değer katarak yetişen nesilleri teşvik etmek amacıyla Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenen bir yarışmadır. Asıl amacımız öğrencilerin öğrenimlerine bilgi teknolojileri katkısı sağlamak ve genel olarak nitelikli dijital içerikleri ve programları, özellikle oyun temelli içerik ve programları,  destekleyen programlar geliştirmektir. Yarışmaya katılım bireysel ya da kurumsal olabilir.

Başvuru Yapılabilecek Alanlar

Katılımcılar aşağıdaki listede belirtildiği gibi iki farklı şekilde yarışmaya katılabileceklerdir. Her katılımcı yarışmaya birden fazla projeyle katılabilir.

  1. Bilim ve/veya Matematik alanında Dijital İçerik Fikirleri (Süreç)
  2. Bilim ve/veya Matematik alanında Dijital İçerik Uygulamaları (Ürün)
  • Orijinal Uygulamalar
  • Bilim ve/veya Matematik alanında Dijital İçerik Uygulama Uyarlamaları (Uyarlanmış Ürün)

Başvuru Konusu ve Kapsamı

Katılımcıların dijital içerik projeleri aşağıdaki konu ve kapsamlarla sınırlandırılacaktır.

  1. Bilim* ve/veya Matematik konularının öğrenimine katkı sağlama.
  2. İlkokul, ortaokul ve/veya lise düzeyinde MoNE programları dahilindeki konuları öğrenmeyi amaçlamaktadır.

*Bilim, ilkokul ve ortaokulda Bilim ve Teknoloji, lisede Fizik, Kimya, Biyoloji derslerine karşılık gelir.

… ve bu yıl kalkınma ve sürdürülebilirlik ana teması kapsamında UNDP sürdürülebilirlik ve  global kalkınma hedeflerinin özellikle çevre ve iklim temalı 11 (sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları ), 13 ( iklim ), 14 ( sudaki yaşam ) ve 15 ( karasal yaşam ) numaralı başlıklarının hem bir yenilik hem de ayrı bir farkındalık oluşturulması adına başvuracak içeriklerede aranacak bir kriter olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/sustainable-development-goals.html


Fikri Hakların Korunması

Bu destek programına yapılan başvuruların değerlendirme sürecine dahil olan kişilere iletilen bilgi ve dökümanlar kuruma ait olup “ticari gizli bilgi” ya da “hizmet özel bilgisi” olarak görülecek ve hiçbir şekilde üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Bu bilgi ve dökümanlar 9/10/2003 tarihli 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Ödül kazanan uygulama dosyalarında bulunan bilgiler, katılımcıların izni dahilinde “KOD Ödülleri Yarışması İcra Komitesi” tarafından yayımlanabilir. Yarışmaya katılan projrelerin tamamının ya da bölümlerinin fikri haklarının korunması, katılımcıların sorumluluğundadır.